1. kolo soutěže – zápas s Novou Vsí

V minulém příspěvku jsem popsal náš nový hrací systém. Náš první letošní zápas je již minulostí. V sobotu 16.4. jsme ráno čekali na našem nově upraveném hřišti našeho prvního soupeře. Jím byla Nová Ves, tým, který k nám postoupil z nižší okresní soutěže. Nová Ves vyhrála v roce 2015 okresní soutěž bez jediné porážky. Již v přeborech trojic na okrese Praha-západ se pravidelně umisťovali na předních místech. S tímto soupeřem jsme se dosud nestřetli, proto jsme byli plni očekávání, jak bude zápas probíhat. Soupeř po hodině jízdy a ujetých 65 km dorazil již okolo půl deváté. Hřiště jsme nalajnovali a natáhli síť. Mohlo začít rozkopávání. Ale hned na to začalo pršet a nevypadalo to jenom na krátkou přeháňku. Po dohodě jsme se proto odebrali do Davle do haly, abychom mohli s jistotou odehrát celý zápas. Přesunutím do haly jsme ale vyšachovali ze hry Ondru Katze, který přijel později na hřiště, ale do haly se nemohl přesunout, kvůli synovi, který měl zápas ve Štěchovicích.

Zápas v hale tedy začal asi s 15 minutovým zpožděním.  Zato v suchu a v teple. Naše zahajovací trojice Martin Páv, Milan Souček a Jakub Fotr otevřeli novou sezónu. Tato trojice v soutěži již přes dva roky neporažena nedala nováčkovi šanci a smetla ho 10:1 a 10:5. Následně do dvojic nastoupili opět Martin s Milanem a získali druhý bod po vítězství 10:5 a 10:8. Poté se konečně do hry mohli zapojit další hráči. Naše druhá dvojice Libor Souček a Robert Neumann. Ani oni nezaváhali, i když v prvním setu vyhráli nejtěsnějším výsledkem10:9. Poté ale již druhý set jednoznačně ovládli 10:3. Do vložené trojice doplnil tuto dvojku Jakub. Cíl byl všem jasný. Získat čtvrtý a vítězný bod. První set byl jednoznačný 10:1. V druhém setu uhrál soupeř již 6 bodů. Zápas byl tedy v nejkratším možném čase rozhodnutý. Poté se hráli opět dvojky. Martin s Milanem v prvním setu již hráli volněji a vyhráli těsně 10:9. Ve druhém setu 10:6. V poslední dvojici Robert s Liborem opět nedali soupeři šanci a po vítězství 10:5 a 10:7 se šlo do poslední trojice. Tam Roberta Neumanna doplnili hráči, kteří ještě do hry nezasáhli. Jarda Svoboda a Robert Fišer navázali na dnešní výkon všech hráčů a dobrou hrou v poli a nahrávce dovedli i poslední zápas k vítězství 10:4 a 10:7. Co napsat na závěr? Samozřejmě pro soupeře je to krutý výsledek. Také mu chyběl jeden hráč ze základní sestavy. Jenže dneska zahrál Martin Páv, ale hlavně Robert Neumann jeden ze svých lepších zápasů. Na Martinovi klepáky byl soupeř krátký, i když občas rukou na ně dosáhli. Na Robertovi technické balóny také soupeř nedokázal reagovat.  Ani nikdo z ostatních našich hráčů neměl dnes špatný den. Prostě to dneska sedlo všem.