11. kolo – zápas s Roztoky A

Poslední zápas před letní pauzou byl odvetný souboj s týmem Roztok. Domácí zápas jsme prohráli 4:3, kdy jsme poslední vítěznou trojkou zachránili slušnou prohru od nelichotivé prohry 5:2. A to i přesto, že zápas byl velice vyrovnaný a na sety skončil remízou 9:9 a počet vyhraných balónů byl dokonce v náš prospěch 149:147. Dokonce naše dvojice v zápase posledních dvojic vedla ve třetím setu už 7:4, a kdyby dotáhla set do vítězného konce, mohly jsme nakonec třeba vyhrát i my 4:3. Jenže nadějné vedení se nám nepodařilo udržet a byl to soupeř, který zvládl koncovku poslední dvojice a odskočil nám výsledkově na 4:2 místo toho, abychom my srovnali průběh zápasu na 3:3.

A v odvetě se hrál velmi podobný dramatický zápas. S tím rozdílem, že jsme tentokrát vyhráli první trojku. Opět jsme vyhráli pouze jediný zápas dvojic. Ale vyhraná první a vložená trojka a vyhraná dvojice, tentokrát opravdu dostala zápas do rozhodování v poslední trojici. Po prvním setu poslední trojic to vypadalo na naši výhru. Ovšem v druhém setu přišlo soupeřovo zlepšení a vyrovnání. Zatímco my jsme měnili průběžně smečaře, až nám z toho vznikl na hřišti chaos. Zápas tedy rozhodoval poslední možný set, který byl do své poloviny vyrovnaný, ale nakonec se nám přeci podařilo bodově odskočit a třetí set vyhrát 10:6. Soupeři jsme tedy oplatili porážku. Dnes nás zachránila hra trojic, kde jsme získali všechny tři body, které doplnil bod z jedné ze čtyř dvojic.

V září po letní pauze nás čekají ještě tři zápasy. Z toho dva doma. Momentálně se pohybujeme na 2-3 místě tabulky společně s Roztoky. Tým Libně, který stráví herní přestávku na čtvrtém místě nás už přeskočit nemůže. První místo se, ale už pohybuje pouze v oblasti sci-fi, klukům z Lihy stačí ke 100% jistotě pouze 1 výhra ze 3 zápasů. Po skončení jarní části lze konstatovat, že letos je soutěž díky týmům Liha a Roztoky A kvalitnější a vyrovnanější, než tomu bylo za poslední tři roky. Nyní není nouze o dramatické průběhy zápasů. Letos zaostává pouze tým Vestce a Osnice C, ale pouze výsledkově. Herně jsou na tom dobře, pouze užší hráčský kádr je drží níže. Ostatní mužstva můžou porazit kohokoliv. Libeň je díky spojení A a B silnější, Dobřichovice mají také letos silnější kádr, Mníšek hraje stále v přední části tabulky.