13. kolo 2014 – zápas s Libní A

Na rozhodující zápas jsme dorazili do Libně v plné sestavě v počtu devíti hráčů. Sestavu jsme zvolili stejnou jako v minulém zápase. Důležitou první trojici jsme sehráli dobře. První bod byl náš. V následující dvojici bratři Paškové vyhráli celkem jasně první set nad naší bratrskou dvojicí Součků. Naši kluci se dostali do zápasu v druhém setu. Ve třetím setu měli již náskok 9:7, ale zakončit se jim nepodařilo a vlastní chybou za stavu 9:9 jsme nedostali míč ani na druhou stranu. Elitní dvojka soupeřů tedy vyrovnala na 1:1. Pak naše elitní dvojice Ondra s Martinem nedala šanci svým soupeřům a vrátili nám vedení. Vložená trojka Libně A nám dělala v prvním setu problémy a nemohli jsme se prosadit v koncovce. Ve druhém a třetím setu to již bylo dle našich představ a zápas jsme otočili. Následoval rozhodující souboj dne, kdy se proti sobě postavili nejlepší dvojky a v případě úspěchu jsme mohli získat rozhodující čtvrtý bod a tím pádem i již celkové vítězství v soutěži. Začátek prvního setu byl v režii domácích, ale naše dvojka v poslední chvíli ztrátu dotáhla a v koncovce setu již soupeři nedala šanci. Druhý set byl již pro naši dvojku jednodušší a hlídala si dostatečný náskok. Poté již bylo jasno, že Štěchovice ve svém prvním soutěžním ročníku hned získávají titul. Ve zbývajících dvou zápasech jsme naše vítězství ještě potvrdili a zápas skončil pro nás 6:1.

Nejdůležitější poslední dva zápasy proti týmům, které s námi bojovali o celkové vítězství jsme zvládli tak, jak jsme si ani ve snu nepředstavovali (7:0 a 6:1). Je pravda, že se nám podařilo do těchto zápasů nastoupit s tím nejlepším, co nyní máme. V posledním kole hrajeme doma  s Dobřichovicemi. Kdo bude z hráčů v sobotu k dispozici má tak poslední možnost si zahrát poslední soutěžní zápas v tomto roce. V tomto zápase se spravedlivě dostane na všechny hráče. A hned po tomto zápase v hospůdce Na hřišti propukne menší oslava.