14. kolo – zápas s Libní

V posledním kole nám už oběma o nic nešlo a jak se ukázalo z naší strany, ještě že tak. Jak my, tak i soupeř měl své umístění v tabulce již určené bez ohledu na dnešní výsledek. Opět jsme hráli poslední zápas sezóny doma právě s Libní jako vloni a opět jsme ho prohráli. Naše vítězství z jarní části nám soupeř oplatil v odvetném zápase opět na podzim, stejně jako minulý rok. Nutno podotknout, že v jarním zápase musel odstoupit ze zápasu Zdeněk Pašek (zranění), tím byl soupeř nečekaně oslaben a zápas byl nakonec snadnou kořistí.

I dnes v prvním zápase trojic to vypadalo na jednoduchý a rychlý průběh. V prvním setu jsme museli na konci setu kazit podání. Soupeř musel něco podniknout. A tak v druhém setu změnil rozestavení a odstavil Dana z útoku. Na jeho místo se postavil Zdeněk Pašek. A ten dokázal obrátit zápas vítězstvím ve dvou následujících setech 6:10 a 7:10. To soupeře určitě nabudilo. Navíc hned následující dvojici vyhrál taky. V prvním setu jednoznačně 10:3 a ve druhém 10:8. V  tomto zápase jsme udělali chybu a postavili hráče, který zatím toho u nás moc neodehrál a se spoluhráčem si na hřišti nerozuměli. Ale stále jsme měli možnost zápas otočit. A proto jsme museli bodovat, nejlépe již v dalším zápase. Ovšem překvapivě Zdeněk vyzrál na naši dvojici Roberta s Martinem 10:8 a 10:7. Tato dílčí prohra byla prvním klíčovým okamžikem zápasu. Soupeř vedl už 3:0 a situace byla kritická. Ve vložené trojici jsme zvítězili 10:6 a 10:7.  A přišla další naše taktická chyba, která zápas rozhodla. Na následující důležitý zápas jsme postavili dvojici, která letos v tomto složení ještě nehrála a celkově toho moc ani jednotlivě neodehráli. Místo toho jsme nechali sedět osvědčenou dvojici na lavičce.  Sice to byl nejvyrovnanější zápas dne, hrál se na tři sety a každý set dospěl do stavu 9:9. Štěstí se ale nakonec za stavu 10:9, 9:10 a 9:9 nepřiklonilo na naší stranu, ale na stranu soupeře a bylo o dnešním výsledku již předčasně rozhodnuto. To soupeři stačilo a zbývající poslední dva zápasy to vypadalo tak, že je již odehrál jenom z povinnosti. Sezónu jsme tak skončili s prohrou 3:4. Ale protože dnes již o nic nešlo, na prohru jsme rychle zapomněli a s celkovým druhým místem jsme velmi spokojeni. Letos bylo první místo obsazeno suverénem soutěže  – Lihou A.