4. kolo – zápas s Roztoky A

Ve čtvrtém kole jsme poprvé hráli doma na antuce. Soupeř přijel v pěti lidech, včetně tahouna Venci Kalouse. Soupeř v první trojce na nás ihned nastoupil od začátku a my nestíhali. První bod zápasu tak zaslouženě získali Roztoky. V první dvojici nastoupila hned elitní dvojice soupeře, Kalous-Rajtoral na Ondru Katze a Libora Součka. Po prvním prohraném setu 10:5 jsme vystřídali do druhého setu Milana za Libora. To vedlo k vyrovnání zápasu a výhře 10:9 ve druhém setu. Ve třetím setu jsme našimi chybami soupeři pomohli a ten vítězstvím zvýšil stav zápasu na 0:2. Poté naše další dvojice si s přehledem poradila s druhou dvojicí soupeře 10:6 a 10:4. Ondra Katz s Milanem a Liborem ve vložené trojici porazila soupeřovu trojici 2:1 na sety, zápas měli pod kontrolou kromě druhého setu. Stav zápasu se tedy srovnal na 2:2 a šlo se do  odvetných dvojic. Na slabší soupeřovu dvojici šel Ondra Katz s Milanem. Tady byla naše šance na získání třetího bodu. Ovšem to nám nevyšlo a kluci podlehli 2:1 na sety. Zachránit situaci musela dvojice Roberta s Martinem Přívorou proti Vencovi Kalousovi a Honzovi Rajtoralovi. Tento zápas byl asi nejkvalitnější z celého dne. První set sice kluci prohráli 7:10, ale ve druhém setu soupeře přejeli 10:5. Poslední třetí set byl klíčový pro celý zápas. Kluci byli po druhém setu na koni a náskok 7:4 dával slušnou naději, že o vítězi zápasu rozhodnou poslední trojice, na které jsme si věřili.  Jenže kluci náskok prohospodařili a najednou to bylo 9:9. Měli jsme výhodu útoku, ten jsme ovšem nezakončili a soupeř trestal. Tímto velkým obratem bylo tedy po našich nadějích a o vítězi bylo již tedy jasno. V poslední trojici jsme stav zápasu zkorigovali na 4:3, kdy jsme tentokrát my soupeři nedali šanci na vítězství a vrátili soupeři porážku z prvních trojic.

Z nudné statistiky vycházející ze zápisu utkání byl počet získaných setů shodný 9:9 a počet vyhraných balónů byl dokonce v náš prospěch 149:147.

Přesto jsme zápas prohráli a soupeř zaslouženě vyhrál, protože zvládl obě odvetné dvojice, kde získal rozhodující body zápasu.