6. kolo – zápas s Lihou A

Zápas byl předehrán o den dříve v pátek od 17 hod. na našem hřišti. První trojice nám vůbec nevyšla. Sice jsme získali první balón, ale vzápětí jsme zkazili podání a soupeř následně ještě získal další dva body „prasátkem“ přímo z podání. Pak už soupeř režíroval průběh prvních trojic. 10:5 a 10:7 znělo konečné skóre zápasu trojic. V prvním zápase dvojic byl k vidění vyrovnaný boj. Libor s Ondrou vyhráli první set 10:9, ale  druhý a i třetí rozhodující set prohráli 10:8. Další bod zápasu získal tedy opět náš soupeř. V druhé dvojici snížil Robert s Martinem stav utkání rovněž těsnou výhrou, ale ve dvou setech 10:9 a 10:8. O vyrovnání utkání jsme se mohli pokusit ve vložené trojici. V prvním setu to tak vůbec nevypadalo, hra se nám nedařila na rozehrávce i v poli a prohráli jsme 10:6. Ve druhém setu se hra už zlepšila, ale ani vedení 6:3 nám nestačilo a po zbytečné vlastní rozepři o našem (ne)střídání jsme už neudělali ani bod a prohráli rovněž 10:6. Tím jsme si dost ovlivnili zápas a hlavně náladu některých hráčů. Dá se napsat, že druhý set byl od nás dárkem pro soupeře. V dalším zápase jsme museli bezpodmínečně bodovat a odvrátit první mečbol Lihy. První set Ondra s Liborem vyhráli 10:9. Na začátku druhého setu si ovšem Ondra přivodil svalové zranění a musel odstoupit ze zápasu. Vystřídal ho Milan, ale společně s Liborem bohužel těsně prohráli druhý set 10:9. Následný třetí rozhodující set jim vůbec nevyšel a soupeř mohl slavit své vítězství. V další dvojici šlo již pouze z naší strany o korekturu porážky. Ani to se nám nepodařilo. A po porážce 10:6 a 10:8  soupeř z Lihy získal již pátý bod zápasu. Až v poslední trojce se nám podařilo získat druhý bod zápasu. V obou setech se rozhodovalo až posledním balónem. Ovšem druhý set jsme obraceli za stavu 8:3 pro soupeře. Účet zápasu tedy zněl 5:2 pro Lihu A.