7. kolo – zápas s Mníškem A

V prvním kole nadstavbové části jsme doma přivítali Mníšek A, který má na svém kontě zatím pouze jednu porážku, a je tedy jedním z adeptů na celkové vítězství. Hosté přijeli bez bratrů Lojků. Hlavně absence Davida Lojka byla klíčová a chyběl hlavně ve hře dvojic. Soupeř vědom si svého oslabení po prvních dvou zápasech se smířil s dnešní porážkou a odpor moc nekladl. Ale hned v prvním setu zápasu prvních trojic překvapivě vedl a držel i tří bodový náskok. Ovšem ke konci setu jsme tento náskok stáhli a nakonec jsme vývoj setu otočili v náš prospěch na 10:8.  Tento vývoj soupeře zlomil a ve druhém setu nekladl odpor. 10:2 pro nás. V prvních dvojicích nastoupila soupeřova elitní dvojice proti našemu Martinovi s Ondrou. Pěknou hrou naše dvojice získala druhý bod zápasu 10:7 a 10:3. Poté nastoupila soupeřova improvizovaná dvojice proti Milanovi a Robertovi. Od tohoto bodu až do posledních dvojic, byly zápasy jednoznačné. Druhou dvojku jsme vyhráli 10:5 a 10:3. Vloženou trojici jsme získali vítězstvím 10:7 a 10:2. V odvetných dvojicích soupeř pozměnil sestavu, ale ani to nepomohlo a Martin s Ondrou deklasovali soupeře 10:3 a 10:5. Až opět elitní dvojice soupeře hrála vyrovnaný zápas v posledních dvojicích. A v prvním setu mohl soupeř vyhrát, když už vedl 9:7. Milan s Robertem i tento stav dokázali ještě zvrátit na svojí stranu. Svůj výkon potvrdili i v druhém setu 10:7. Herní nepohodu soupeře dokázali poslední trojice, kde nastoupili oba hráči z lepší dvojice doplněné o Vráťu, proti naší pouze útočně naladěné trojici Martinovi, Milanovi a Robertovi. Výsledek poslední trojice 10:4 a 10:4 jakoby zrcadlil celkový výsledek. Pro nás byl celkový výsledek 7:0 bez prohraného setu příjemným překvapením. A hodně nás popostrčil k zisku třetího vítězství v soutěži za sebou.

Od soupeře jsem věděl, že bratři Lojkové budou chybět ještě i následující sobotu v domácím zápase proti Nové Vsi. Ze své dovolené se vrací až v neděli. A jelikož tento článek píši pozdě, tak vím, že navíc chyběl další hráč Zbyněk Beran, ale ten byl nahrazen fluktuantem z béčka Danem Papouškem. Nová Ves toto oslabení využila ve svůj prospěch na sto procent a Mníšek A prohrál i tento další důležitý zápas.