Zimní přebory trojic 2018

I čtvrtý ročník obnovených zimních přeborů jsme dokázali vyhrát. Letos poprvé jsme měli v turnaji pouze jednu trojici, kterou vytvořili:

– Robert Neumann

– Milan Souček

– Jakub Fotr

V sobotu 24.2.2018 se odehrál čtvrtý ročník zimního přeboru trojic okresu Praha-západ. Zimní přebor se konal potřetí za sebou v Mníšku pod Brdy, na dvou antukových kurtech v nafukovací hale. Na turnaj dorazilo 13 trojic. Chyběli zástupci týmů Osnice B a Libčic. A také Březová, ale ta letos do soutěže nenastoupí. Liha A postoupila do středočeského kraje, proto startovalo pouze jejich béčko, které hraje okresní soutěž. Letošní termín kolidoval s prázdninami dětí na Praze-západ a tak nám to letos vyšlo jenom na jednu trojici.

Turnaj se rozlosoval do dvou skupin, do semifinále postupovali první dva týmy. Ve skupinách se hrálo na dva sety, na lepší či horší remízu. Poté následovalo semifinále, zápas o třetí místo a finále. Tady jsme už hráli případný třetí set od 5:5.

Hráli jsme ve skupině A, kde nás čekalo šest zápasů. Hned v prvním zápase jsme remizovali proti Mníšku A, i když jsme vyhráli první set bezproblémově 10:2. Druhý set jsme stále dotahovali, ale soupeř náš dokázal porazit 10:8. Poté jsme postupně porazili Lihu B, Neratovice, Roztoky. Dále Dobřichovice, kdy opět po jednoznačném prvním setu 10:2, jsme ve druhém setu měli problémy a prohrávali již 7:9. Ale nakonec se podařilo vyhrát i druhý set 10:9. Poslední zápas ve skupině odehrál vítězně na saku Milan proti Dobříši A.

Ve skupině B došlo v průběhu zápasů k vyloučení týmu Dobřichovice B z důvodu neoprávněného startu na turnaji. Pouze jeden hráč této trojice Pouch, je na soupisce Dobřichovic, ostatní dva hráči ne. Odehráli mezitím vítězně tři zápasy. Nesouhlasili s naším návrhem odehrát skupinu do konce s nemožností dále pokračovat v případném semifinále. Místo toho odjeli z turnaje. Vítěz skupiny B byla Libeň a druhým semifinalistou z této skupiny byla Osnice C.

V semifinále jsme narazili tedy na Osnici C. Osnice C se ukázala jako náš nejtěžší soupeř na turnaji. V prvním setu nás kluci dokázali nachytat a zvítězili zaslouženě lepším výkonem v prvním setu 10:6. V druhém setu jsme se museli zlepšit hlavně v poli a pochytat razantního smečaře soupeře, což se nám naštěstí podařilo a tím se začalo dařit také na útoku. Naše zlepšení přineslo vítězství 10:3 v druhém setu a srovnání semifinálového zápasu. Ve třetím setu se nám podařilo hned odskočit na 8:5 a to nám dodalo klid do koncovky. Osnice ještě dokázala snížit až na 9:8, ale další mečbol jsme již proměnili. V druhém semifinále překvapivě Mníšek A zvítězil nad Libní. Libeň A sice vyhrála první set pohotově 10:5. Ale v druhém setu zabojoval Mníšek a nejtěsnějším výsledkem 10:9 si vynutil třetí set, ve kterém dokončil obrat zápasu výsledkem 10:8.

V boji o třetí místo vrátila Osnice C porážku Libni ze skupiny a vítězstvím 10:5, 10:3 si zajistila třetí místo na turnaji.

Ve finále Mníšek snad ani již neuvažoval o vítězství a spokojil se s dosavadním úspěchem, tedy účastí ve finále. Naopak my po prvním setu, který jsme vyhráli 10:3 si vzpomněli na náš vzájemný zápas ze skupiny, kde jsme v prvním setu vyhráli podobně hladce 10:2, ale nakonec jsme v druhém setu podlehli. Proto jsme nastoupili do druhého setu s úkolem pohlídat si začátek a vybudovat náskok hned na začátku. To se podařilo a vítězstvím 10:4 jsme zakončili turnaj. Odehráli jsme 8 zápasů, z toho jednou remizovali ve skupině hned v prvním naše zápasu, právě s finalistou Mníškem A. Z celkových sedmnácti setů jsme dva prohráli.

Robert s minimem tréninku od poslední soutěžního zápasu z podzimu odehrál celý turnaj ve velkém stylu a předváděl na síti své údery a technické balóny, nad kterými diváci uznale pokyvovali hlavou. Za to klobouk dolů.

180224 zimní přebory Mníšek (74) (Large)