8. kolo – zápas s Libní B

Dnešním naším soupeřem byla Libeň B, která překvapivě těsně prohrála v minulém kole po boji na hřišti v Nové Vsi. Ovšem přesto mohla ještě teoreticky před dnešním zápasem pomýšlet také na titul. Ale předpokladem bylo to, že by nás dneska musela porazit. Jenže okolnosti nic takového nenasvědčovali. Soupeř po porážce od Nové Vsi ztratil pohodu v týmu a navíc k tomu ještě byl oslaben absencí Leoše a Vildy. Ani Zdeněk Pašek se nezúčastnil dnešního zápasu. A tak před začátkem zápasu na naší straně bylo připraveno zasáhnout do hry devět hráčů, tak soupeř byl rád za předepsaný minimální počet hráčů. Již před začátkem utkání bylo znát, že soupeř dneska není připraven vést boj o vítězství. Naproti tomu my jsme si dobře rozehraný ročník nechtěli komplikovat. Věděli jsme, že dnešní výhra nám přiblíží titul na 99%. Ale až na první a vloženou trojici se nám nedařilo tak, jak jsme si představovali. První trojici jsme vyhráli 10:5 a 10:3. V první dvojici nastoupil Martin s Ondrou. A Ondra dneska neměl svůj den a oproti minulému zápasu s Mníškem A byl jeho výkon poloviční. Soupeř poměrně snadno vyhrál první set 10:6. Naši kluci v druhém setu museli zabojovat i přesto, že se hra nedařila. Nakonec těsným výsledkem 10:8 dostali zápas do třetího setu. Tam už jednoznačným vítězstvím 10:4 získali důležitý druhý bod zápasu a nedovolili soupeři dostat se psychicky nahoru. Ani Milan s Robertem nepodali svůj standardní výkon a poddali se soupeřově hře. Za soupeře nastoupila netradiční dvojice Martin Halama s Jardou Alfery, který posílil tým Libně z rozpadlého áčka. Tento zápas dopadl v náš prospěch 10:8 a 10:6. Snadnou kořistí byla pro nás vložená trojice. A výsledkem 10:5 a 10:5 jsme získali vítězný čtvrtý bod. Tím byl náš dnešní cíl splněn. Jakub s Robertem poté spěchali na turnaj na osadu Silver Foxes. Roberta ve dvojici nahradil Libor. A tak hned v následující dvojici nastoupili bratři Součkové proti Danovi a Tomášovi. První set jsem ještě viděl, ostatní informace mám z doslechu. V prvním setu bylo znát, že Libor do tohoto okamžiku zatím pouze seděl na lavičce a jeho nerozehranosti využil dokonale soupeř vítězstvím v prvním setu 10:6. Ale Součkové nic nevzdávají a v druhém setu utekly hrobníkovi z lopaty. Druhý set byl velmi dramatický, kdy soupeřova dvojice ještě na začátku setu měla navrh, ale postupným naším zlepšením dospěl set až do devítek. A my měli výhodu následného útoku. Ovšem náhra od Milana nebyla moc ideální i přesto si Libor s tím poradil a chladnokrevně zakončil smečí ven z kurtu. To soupeře, který už si věřil, že tuto dvojku vyhraje, zlomilo a ve třetím setu získal svůj první bod až za stavu 5:0 pro nás a to ještě díky našemu zkaženému podání. A tak už v pohodě naši kluci dohráli třetí set s výsledkem 10:6. O následné dvojici informace o průběhu nemám, ale u soupeře díky drobnému zranění Jardy došlo ke změně a Martina Halamu doplnil Honza Novák, tedy opět nestandardní dvojice soupeře. A dle výsledku 10:8 a 10:8 proti naší dvojici Martina s Ondrou se lze domnívat, že i přes prohru soupeřova dvojice zcela určitě byla vyrovnaným soupeřem. Čestný bod utkání soupeř vybojoval v poslední trojici ve třech setech. Nutno podotknout, že k výhře jim přispěl Ondra, který v třetím setu, poslední tři naše útočné balóny zkazil nepovedenými kraťasy. A tak zaslouženým bodem soupeř zkorigoval utkání na konečných 1:6.

Následující sobotu se odehraje v Mníšku přebor trojic a poté již následuje letní pauza. Po pauze odehrajeme poslední dva odvetné zápasy. Nejdříve venku s Mníškem a nakonec doma s Libní B.