Hřebena turnaj trojic 2016

Letošní turnaj Hřebena začal vzpomínkou na Martina, který nás o prázdninách nečekaně opustil. Jako loňský vítěz by dnes obhajoval prvenství s Milanem a Liborem Součkem. Martinovo místo pro tentokrát převzal Ondra Katz. Robert s Honzou Vlasákem a Jakubem tvořily naši druhou dvojici, která vloni podlehla ve finále Martinovi. Jako loňský finalisté jsme byli nasazeni do dvou skupin po pěti týmech. Z těchto skupin postoupili obě naše trojky bez porážky do čtvrtfinále. Robertova trojka si poradila lehce s osadním týmem Amarillo a Ondrova trojka s týmem Stop Zevling. V semifinále rozdrtil Robert domácí Hřebena 10:2 v prvním setu a ve druhém setu ve volnějším tempu stvrdila naše trojka celkové vítězství výsledkem 10:8. Ondrova trojka podobně smetla v prvním setu 10:3 tým Minotauři. Ale ve druhém setu nejtěsnějším vítězstvím 10:9 Minotauři utkání vyrovnali. V rozhodujícím třetím setu si naše trojka stavem 10:7 zajistila očekávané opakování loňského finále. Finále bylo nejvyrovnanějším zápasem dne. První set vyhrála Robertova trojka 10:8 a druhý set Ondrova trojka 10:7. Ve třetím setu vedl Ondra s Milanem a Liborem již 9:7, když za tohoto stavu došlo na sporný balón. Kdyby tento balón byl vyřešen jako bod pro Ondrovu trojku byl by konec zápasu. Na hřišti se nakonec domluvil nový míč. Poté Robertova trojka dokázala vyhrát tři balóny za sebou a vítězství slavila naše trojice s Robertem. Tento obrat v závěru okomentoval Ondra slovy, že nový míč byl správně, když prokazatelně nelze určit někomu bod. A ještě k tomu za stavu 9:7, kdy má hráč, tedy Ondra měl, na to další tři pokusy zápas vyhrát. Aspoň takto ho to prý učili. Takže po tomto výroku strhl Ondra vítězství na svou stranu. Kdo dnes z nás vyhrál, to nebylo podstatné, obě naše trojky hráli pro Martina. Dnešní medaile visí v klubovně u Martinova obrázku.