Libeň přebor okresu dvojic 2016

Pořadatelství okresního přeboru dvojic se ujala Libeň. 21. května přijelo na osadu T.O. Zapomenutých 19 dvojic. My poslali dvě dvojky. Z toho jedna dvojka s cílem bojovat o nejvyšší příčky a druhá dvojice bez ambicí, pouze si zahrát. Jeden z našich klíčových hráčů do dvojek nebyl k dispozici, proto jsme museli hlavní dvojici poskládat jinak. Na druhou stranu Martin Páv, který na  přebory dvojic poslední dobou nejezdil, tentokrát mohl. K Martinovi jsme postavili Roberta Neumanna. To byla naše hlavní dvojka. Druhou dvojku tvořil s Liborem, Jarda. Já se přijel pouze podívat, i když jsem si také nakonec zahrál v posledním zápase ve skupině, místo Jardy. 

 

Naše druhá dvojice dopadla podle očekávání, tedy bez postupu do čtvrtfinále. Ze čtyř zápasů uhráli jediné vítězství, ale dle složení skupiny by stejně dvě vítězství byli maximem. 

 

Naše naděje se upírali k Martinovi a Robertovi. Sice spolu dvojku ještě nehráli, ale doufali jsme v to nejlepší. Jako nasazení měli skupinu lehčí. Ale v rozhodujícím zápase ve skupině přišla překvapivá porážka s Roztoky. Tato porážka odsunula kluky v tabulce na druhé místo ve skupině. První Roztoky měli stejně bodů, ale vyhráli vzájemný zápas. Tento zápas byl pro kluky varováním a jak se ukázalo v dalším průběhu turnaje i osudným.  Kdyby postupovali prvním místem, ve čtvrtfinále by je čekala Nová Ves A a v případě úspěchu v následujícím semifinále pak Libeň A. Ale takto narazili ve čtvrtfinále na dvojici Liha A. A bohužel padli i v tomto zápase. V prvním setu celkem jasně 10:5 a ve druhém 10:8.  Nakonec se ukázalo, že jsme prohráli oba zápasy s budoucími finalisty. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že dnes byli soupeři lepší.

 

Nakonec jsme odjeli s prázdnou, ale turnaj byl perfektní. S velkým počtem startujících týmů a kvalitních výkonů. Já osobně na dvojky nejezdím, tak nemohu porovnávat. Ale podle Vildy byla kvalita nejlepší za posledních pár let. K tomu určitě přispěla kvalita družstva Liha a lepšících se Roztok i Nové Vsi.

Porážka ve čtvrtfinále od budoucích vítězů týmu Liha A.

Další informace k turnaji jsou na stránkách ONS Praha-západ. PDF verze k prohlédnutí zde.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.