Silver Foxes turnaj trojic 2016

V sobotu 11.6.2016 se konal na osadě Silver Foxes 38. ročník turnaje trojic. Robert Neumann zde hrává s Honzou Vlasákem za tým Úsvit. I letos využili pozvání. Robert s předstihem obsadil třetí volné místo mnou. Ale měli jsme menší problém, protože já s Robertem jsme měli od 9 hod. zápas v Libni. Robert dohodl s pořadateli, že na nás počkají a my slíbili, že přijedeme hned jakmile to bude možné. Libeň nebyla na zápas v kompletním složení svých opor a tak zápas ubíhal  rychle. Při dosažení vítězného bodu na 4:0 jsme se tedy rychle přesunuli na turnaj. Turnaj byl už rozehraný, takže hned po příjezdu jsme nastoupili do následujícího zápasu. A hned na nás čekal nejtěžší soupeř Lukáš Zrubecký se svým tátou Honzou. Já se postavil na nahrávku a Honza Vlasák na příjem. Díky pár odehraným setům v zápase jsme do turnaje nastoupili slušně rozehraný a to se v tomto těžkém zápase vyplatilo. Lukáš umí tvrdě smečovat, ale také dobře zkrátit. Občas zakončuje i smečí přes hlavu. Oba sety jsme vyhráli velmi těsně. Tento zápas byl asi nejhezčí nohejbal dne a položil základní kámen k našemu celkovému vítězství. I když náš poslední zápas byl také proti silnému soupeři, kterého známe z turnaje Hřebena jako Satalice nebo letos hráli na Hřebenech tak jako tady pod názvem Minotauři. Ale v tomto zápase byl pouze první set vyrovnaný, který jsme těsně získali pro nás. Ve druhém setu jsem očekával tuhý boj, ale hned na začátku se nám podařilo hlavně díky chybám soupeře udělat velký náskok a soupeř druhý set již jen dohrál. Předtím jsme odehráli dva zápasy s lehčími soupeři, kde jsme neklopýtli. Na turnaji bylo šest týmů. Takže jsme hráli systém každý s každým. Další náš soupeř byla Olina Řezáčová obložena kvalitním polem i nahrávačem. Olina hraje za ženskou reprezentaci a v ligovém týmu žen Vršovice. Její polař také zakončoval a bylo na něm vidět, že někdy nějakou ligu asi hrál. Přesto Olina neměla dnes takovou ránu, aby se jí do nás podařilo bodovat a technické balóny jsme si také pohlídali, protože nebylo nutné stát dva metry za čarou. Dneska jsme měli den. Dařilo se nám od příjmu, po náhru, zakončení a pole. Zaslouženě jsme po všech vyhraných zápasech turnaj vyhráli.

Odpoledne přišla ještě zpráva, že v naší soutěži prohrál Mníšek A s Novou Vsí. To byla pro mě překvapující zpráva, ale znamenala jediné, a to že nám vítězství v okresním přeboru dvě kola před koncem nemůže už nikdo vzít.